اولین کاربرد برای افرادی است که از کفپوش هایی مانند پارکت و لمینیت در زمان بازسازی آپارتمان استفاده می کنند.

اولین کاربرد برای افرادی است که از کفپوش هایی مانند پارکت و لمینیت در زمان بازسازی آپارتمان استفاده می کنند. به علت انبساط این کفپوش ها در هوای گرم در هنگام نصب آن ها را کمی با فاصله  تقریبا 1 سانتیمتر از دیوار نصب میکنند که اگر  منبسط شده به دیوار بچسبد اما در مواقع دیگر با دیوار فاصله دارد. این فاصله دیوار و پارکت جدا از اینکه ظاهر بدی به ساختمان میدهد باعث میشود که در آن محل گرد و خاک جمع شود و یا وسایل کوچک در آن جا گیر کند برای جلو گیری از این اتفاقات از قرنیز استفاده میکنیم. قرنیز باعث میشود که لمینیت و یا پارکت خود را بیشتر و بهتر نشان دهد. که البته پیشنهاد میشود لمینت و قرنیز دارای تضاد رنگ باشند

انواع قرنیز و کاربرد آن

کاربرد دوم برای افرادی است که از دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و یا مصالح دیگر استفاده کرده اند و نیازی به استفاده از  قرنیز را نمیبینند، درست است این ها نیازی به قرنیز ندارند اما اگر از آن استفاده کنند متوجه میشوند که چقدر فضا زیبا تر و دل انگیزتر شده و یک نظم بصری به اتاق بخشیده شده است.

برای سالن ها و اتاقهای کوچک در حد 30 و40 متری قرنیز با ارتفاع 7 سانتیمتری مناسب است. برای فضاهای بزرگتر بهتر است از قرنیز 9 سانتیمتری استفاده شود تا خود را به خوبی نشان دهد.

اصولا رنگ قرنیز را با درب ورودی، رنگ کابینت و یا شومینه هماهنگ میکنند اما اگرکفپوشتان لمینیت روشن است بهتر است قرنیز را تیره تر انتخاب کنید.
امروزه البته قرنیزها صرفا یک قاب زیبا که دورتادور سالن و محیط ساختمان را در بر بگیرند نیستند و بسیار فراتر از آن رفته اند. به عنوان مثال میتوان از قرنیزهای داکتی که محل عبور سیم ها و کابلهای شبکه یا سیم انتن هستند نام برد . مخصوصا برای ساختمانهایی که در حال بازسازی هستند ، یا قصد تغییر کاربری از مسکونی به اداری را دارند ، با استفاده از این قرنیز های داکتی با یک تیر چند نشان میزنند.

دیدگاه‌های اخیر

هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

خیابان آیت الله کاشانی ابتدای جنت آباد جنوبی خیابان نیرو کوچه نیروی دوم ساختمان سبز پلاک 1 واحد 1 

تلفن : 44002543

همراه 09122866893