اولین کاربرد برای افرادی است که از کفپوش هایی مانند پارکت و لمینیت در زمان بازسازی آپارتمان استفاده می کنند.

اولین کاربرد برای افرادی است که از کفپوش هایی مانند پارکت و لمینیت در زمان بازسازی آپارتمان استفاده می کنند. به علت انبساط این کفپوش ها در هوای گرم در هنگام نصب آن ها را کمی با فاصله  تقریبا 1 سانتیمتر از دیوار نصب میکنند که اگر  منبسط شده به دیوار بچسبد اما در مواقع دیگر با دیوار فاصله دارد. این فاصله دیوار و پارکت جدا از اینکه ظاهر بدی به ساختمان میدهد باعث میشود که در آن محل گرد و خاک جمع شود و یا وسایل کوچک در آن جا گیر کند برای جلو گیری از این اتفاقات از قرنیز استفاده میکنیم. قرنیز باعث میشود که لمینیت و یا پارکت خود را بیشتر و بهتر نشان دهد. که البته پیشنهاد میشود لمینت و قرنیز دارای تضاد رنگ باشند

انواع قرنیز و کاربرد آن

کاربرد دوم برای افرادی است که از دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و یا مصالح دیگر استفاده کرده اند و نیازی به استفاده از  قرنیز را نمیبینند، درست است این ها نیازی به قرنیز ندارند اما اگر از آن استفاده کنند متوجه میشوند که چقدر فضا زیبا تر و دل انگیزتر شده و یک نظم بصری به اتاق بخشیده شده است.

برای سالن ها و اتاقهای کوچک در حد 30 و40 متری قرنیز با ارتفاع 7 سانتیمتری مناسب است. برای فضاهای بزرگتر بهتر است از قرنیز 9 سانتیمتری استفاده شود تا خود را به خوبی نشان دهد.

اصولا رنگ قرنیز را با درب ورودی، رنگ کابینت و یا شومینه هماهنگ میکنند اما اگرکفپوشتان لمینیت روشن است بهتر است قرنیز را تیره تر انتخاب کنید.
امروزه البته قرنیزها صرفا یک قاب زیبا که دورتادور سالن و محیط ساختمان را در بر بگیرند نیستند و بسیار فراتر از آن رفته اند. به عنوان مثال میتوان از قرنیزهای داکتی که محل عبور سیم ها و کابلهای شبکه یا سیم انتن هستند نام برد . مخصوصا برای ساختمانهایی که در حال بازسازی هستند ، یا قصد تغییر کاربری از مسکونی به اداری را دارند ، با استفاده از این قرنیز های داکتی با یک تیر چند نشان میزنند.

دیدگاه‌های اخیر

هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

سعادت آباد صرافهای جنوبی خ ۲۵متری قره تپه ای پ ۸۹  همراه ۰۹۱۲۲۸۶۶۸۹۳